';

SZKOŁA

NARCIARSKA

W WARSZAWIE

zone4.pl Górka Szczęśliwicka logo

O NAS

Zone4Skiing jest projektem, który na ma celu stałe podnoszenie umiejętności w zakresie sportów zimowych na każdym możliwym polu. Zajmujemy się szkoleniami od najbardziej podstawowego poziomu w narciarstwie alpejskim przez freeride i freestyle po skitour. Jesteśmy ludźmi którzy chcą przekazywać Wam oraz Waszym dzieciom wiedzę i umiejętności niezbędne do osiągania nowych pułapów w tych niesamowitych sportach.

Kolejny rok ze wspaniałymi instruktorami zarażającymi pasją do sportów zimowych!! Zdecydowanie polecam!

Katarzyna

Pełen profesjonalizm, kultura oraz zaangażowanie instruktorów! Usługi na najwyższym poziomie! Polecam 100% Miłosz i Wojtek bardzo dziękujemy za wspaniały czas... Na pewno do Was wrócimy!

Maciej

Instruktorzy którzy podchodzą do kursantów z uśmiechem, zrozumieniem i przede wszystkim z profesjonalizmem ! Serdecznie Polecam wszystkim.

Julia

zone4.pl Górka Szczęśliwicka kurtka

KADRA

Złożona z kilkunastu sprawdzonych instruktorów, z których każdy ma za sobą tysiące pokonanych kilometrów na ośnieżonych trasach. Dla nas praca to przyjemność i zobowiązanie, aby każdy z Was z uśmiechem wracał na stok każdego roku! Lepszej nie znajdziesz 😀

Instruktorzy którzy podchodzą do kursantów z uśmiechem, zrozumieniem i przede wszystkim z profesjonalizmem ! Serdecznie Polecam wszystkim.

Julia

Pełen profesjonalizm, kultura oraz zaangażowanie instruktorów! Usługi na najwyższym poziomie! Polecam 100% Miłosz i Wojtek bardzo dziękujemy za wspaniały czas... Na pewno do Was wrócimy!

Maciej

Kolejny rok ze wspaniałymi instruktorami zarażającymi pasją do sportów zimowych!! Zdecydowanie polecam!

Katarzyna

O NAS

Zone4Skiing jest projektem, który na ma celu stałe podnoszenie umiejętności w zakresie sportów zimowych na każdym możliwym polu. Zajmujemy się szkoleniami od najbardziej podstawowego poziomu w narciarstwie alpejskim przez freeride i freestyle po skitour. Jesteśmy ludźmi którzy chcą przekazywać Wam oraz Waszym dzieciom wiedzę i umiejętności niezbędne do osiągania nowych pułapów w tych niesamowitych sportach.

KADRA

Złożona z kilkunastu sprawdzonych instruktorów, z których każdy ma za sobą tysiące pokonanych kilometrów na ośnieżonych trasach. Dla nas praca to przyjemność i zobowiązanie, aby każdy z Was z uśmiechem wracał na stok każdego roku! Lepszej nie znajdziesz 😀

zone4.pl Górka Szczęśliwicka kurtka
zone4.pl Górka Szczęśliwicka Dominik

DOMINIK

zone4.pl Górka Szczęśliwicka Piotr

PIOTR

zone4.pl Górka Szczęśliwicka Rafał

RAFAŁ

Image

WIKTOR

zone4.pl Górka Szczęśliwicka Hubert

HUBERT

zone4.pl Górka Szczęśliwicka logo2

+48666832222

kontakt@zone4.pl

GÓRKA SZCZĘŚLIWICKA

CENNIK 2022/2023

1 osoba

55min
110pln
85min
150pln
110min
190pln

2 osoby

55min
170pln
85min
210pln
110min
270pln

3 osoby

55min
200pln
85min
250pln
110min
290pln

SPRZĘT I KARNETY

sprzęt 1 komplet

do 55min
20pln
powyżej 55min
30pln
spodnie
+20pln

Karnety

orczyk
2,5pln / osoba
krzesło
5pln / osoba

klient płaci za karnet swój oraz instruktora

opłata za sprzęt oraz karnet jest przyjmowana po zajęciach bezgotówkowo

PAKIETY

ceny obowiązują przy płatności całej kwoty z góry

bez sprzętu

5 x 55min
500pln
7 x 55min
735pln
10 x 55min
1000pln
5 x 85min
700pln
7 x 85min
945pln
10 x 110min
1300pln
5 x 110min
900pln
7 x 110min
1225pln
10 x 110min
1800pln

ze sprzętem

5 x 55min
550pln
7 x 55min
770pln
10 x 55min
1100pln
5 x 85min
750pln
7 x 85min
1050pln
10 x85min
1500pln
5 x 110min
950pln
7 x 110min
1330pln
10 x 110min
1900pln

ceny nie zawierają karnetów na wyciągi

GÓRKA SZCZĘŚLIWICKA

zone4.pl Górka Szczęśliwicka logo2

666832222

kontakt@zone4.pl

CENNIK 2022/2023

1 osoba

55min
110pln
85min
150pln
110min
190pln

2 osoby

55min
170pln
85min
210pln
110min
270pln

3 osoby

55min
200pln
85min
250pln
110min
290pln

SPRZĘT I KARNETY

sprzęt 1 komplet

do 55 min
20pln
ponad 55 min
30pln
spodnie
+20pln

Karnety

orczyk
2,5pln / osoba
krzesło
5pln / osoba

kursant płaci za karnet swój oraz instruktora

opłata za zajęcia oraz ewentualnie karnet jest przyjmowana po zajęciach bezgotówkowo

PAKIETY TRENIGNÓW

ceny obowiązują przy zapłacie pełnej kwoty z góry

bez sprzętu

5 x 55min
500pln
7 x 55min
735pln
10 x 55min
1000pln
5 x 85min
700pln
7 x 85min
945pln
10 x 85min
1300pln
5 x 110min
900pln
7 x 110min
1225pln
10 x 110min
1800pln

ze sprzętem

5 x 55min
550pln
7 x 55min
770pln
10 x 55min
1100pln
5 x 85min
750pln
7 x 85min
1050pln
10 x 85min
1500pln
5 x 110min
950pln
7 x 110min
1330pln
10 x 110min
1900pln

ceny nie zawierają karnetów na wyciągi

zone4.pl Górka Szczęśliwicka logo3

PYTANIA

– Stok położony jest blisko centrum Warszawy. Sprawny dojazd na zajęcia zapewnia biegnąca obok trasa S7.

– Posiadamy własny parking dla klientów – dojście z samochodu do ośrodka zajmuje dosłownie kilka minut!

– Prowadzimy zajęcia od godzin porannych do wieczora 7 dni w tygodniu.

– Nawet kiedy nie ma śniegu prowadzimy zajęcia na specjalnej macie – igielicie – która wprost ułatwia pierwsze ślizgi na nartach! Gdy temperatury spadają do odpowiedniego poziomu uruchamiany jest bardzo wydajny system naśnieżania stoku.

– Przebieg trasy narciarskiej jest przemyślany tak, że znajdziemy tutaj miejsce do ćwiczeń na każdym poziomie zaawansowania.

– Mamy do dyspozycji dwa wyciągi narciarskie – orczykowy i krzesełkowy.

– Udostępniamy Ci sprzęt do zajęć w tym narty, buty narciarskie, kask oraz kijki. Instruktorzy posiadają odpowiednie uprawnienia

Igielit rozłożony na Górce to mata wykonana z plastikowych “szczotek” umocowanych w metalowym stelażu. Włosie szczotek ma około 10cm wysokości. Pod matą umiejscowiony jest system nawadniania. Odpowiada on za rozpylanie mgiełki wody unoszącej się nad stokiem, którą często widzicie na zdjęciach z Górki.

 

Woda znacznie usprawnia ślizganie się nart po macie. Nie jest ona rozpylana non stop – nawadnianie jest włączane w zależności od zapotrzebowania. Nasłonecznienie, wilgotność oraz temperatura powietrza czy ilość narciarzy na stoku wpływają na czas w jakim wilgoć utrzymuje się na “szczotkach”. Woda najczęściej odkręcana jest w interwałach około 10 minutowych na czas 1-2 minut.

 

Nauka jazdy na igielicie? Ze szkolenia na tej nawierzchni wynika szereg korzyści. Pierwsza i najważniejsza z nich to fakt, że możemy po nim jeździć i zdobywać umiejętności nawet gdy temperatury są zbyt wysokie na śnieg. Po drugie nawet “nawodnione” szczotki generują dużo większe tarcie niż śnieg. To sprawia, że zjeżdżamy po nich około 30 – 40% wolniej niż po śniegu.

 

Trening podstawowych ewolucji jak podchodzenie, jazda pługiem – kontrolowanie prędkości i zatrzymywanie się jest dużo bezpieczniejszy i łatwiej przyswajalny właśnie na zielonej macie. Wynika to z tego, że narty rozpędzają się znacznie wolniej i do niższych prędkości niż w przypadku jazdy po śniegu. Z tego samego powodu mamy do czynienia z mniej bolesnymi upadkami. Przechodzenie do jazdy równoległej, podczas której poruszamy się już szybciej jest również prostsze w szczególności dla osób, które na początku boją się prędkości.

 

Zrobiłem pierwsze kroki na igielicie – jak będzie na śniegu? Przejście z maty na śnieg to najczęściej kilkanaście minut zajęć z instruktorem. Wynika to z tego, że technika jazdy jest identyczna. Po kilku sesjach na igielicie wyrobiona pamięć mięśniowa gwarantuje nam bardzo szybkie przejście na jazdę po śniegu i co najważniejsze – najtrudniejsze, czyli pierwsze kroki i potencjalnie najbardziej bolesne upadki już są wtedy za nami zniwelowane przez naukę na “powolnej nawierzchni”.

 

Wybierając się na zajęcia, które będą odbywać się na igielicie należy pamiętać o tym, żeby mieć ze sobą odzież odproną na przemoczenie. Wystarczą tutaj zwykłe spodnie narciarskie – szczególnie odradzamy jazdę na “nawadnianym” stoku z bawełnianej odzieży.

– Nie ubieraj dziecka w zbyt grubą odzież, podczas zajęć wykonuje spory wysiłek fizyczny. Ubierz je adekwatnie do pogody w dany dzień!

– Konieczne są nieprzemakalne spodnie. Dzieci podczas lekcji często leżą w śniegu przez co ubrania szybko przemakają. Nie wkładaj fartuchów śnieżnych spodni w buty narciarskie. Po zapięciu butów powodują one ucisk i spory dyskomfort. 

– Zwróć uwagę na rękawiczki. Muszą być nieprzemakalne oraz w odpowiednim rozmiarze. Musi się je dać łatwo zakładać a jednocześnie nie mogą spadać. Nie polecamy wełnianych rękawiczek – przyczepia się do nich śnieg przez co szybko przemakają. W przypadku dłuższych zajęć często przydatne są rękawiczki na zmianę. Rękawiczki pełnią też ważną rolę ochronną dłoni dziecka.

– Jeżeli jest słoneczny dzień mogą przydać się okulary przeciwsłoneczne, które zmieszczą się pod kaskiem. Śnieg odbija światło i potrafi ono być mocno uciążliwe podczas zajęć. 

– Kominiarka pod kask nie jest konieczna. Kaski, które udostępniamy posiadają ocieplenie.

– Gogle narciarskie nie są konieczne. Jeździmy z małymi prędkościami więc nie ma potrzeby używania ich. W dodatku często parują co tylko utrudnia naukę.

– Maluchom często chce się pić podczas zajęć – weź ze sobą termos z herbatą lub butelkę wody.

Wszystko zależy od tygodnia, w którym chcemy iść na zajęcia. Obłożenie Górki Szczęśliwickiej znacznie wzrasta w czasie ferii mazowieckich, oraz tygodnia poprzedzającego ferie. Nie oznacza to jednak, że w tym okresie nie możemy wybrać godzin w których nie będzie kolejek do wyciągów.

Na Górce odbywają się też zawody narciarskie o których zawsze informujemy klientów. Wtedy dostępna jest tylko połowa stoku co znacznie ogranicza możliwość nauki dla osób jeżdżących. 

Poza feriami, w godzinach wieczornych w określone dni odbywają się też treningi narciarskie klubów sportowych, które wykluczają z użytku część stoku. Dla osób początkujących nie są one dużą przeszkodą, ponieważ trwają niedługo i zajmują niewielką przestrzeń. W przypadku rezerwacji zajęć w Zone4Skiing zostaniecie poinformowani 

Dużym obłożeniem cieszą się też weekendy kiedy jest dużo śniegu.

 

– największe obłożenie niezależnie od okresu jest zawsze w niedziele, kolejki do wyciągów mogą tworzyć się głównie w styczniu oraz lutym. Nie każdy tydzień jednak będzie mocno obłożony. Jeżeli rezerwujesz zajęcia możesz zaptytać naszego pracownika o to, jak wygląda sytuacja na podstawie poprzednich dni.

– dni, podczas których na stoku prawdopodobnie spotkamy niewielu narciarzy to poniedziałek – czwartek 10:00 – 16:00 niezależnie od miesiąca (poza feriami)

– jeżeli zależy nam na weekendach polecamy godziny 10:00 – 12:00 oraz 17:00 – 20:00 (poza feriami)

– w ferie mazowieckie większość grup odbywających zajęcia w ramach półkolonii odbywa zajęcia w godzinach 10:00 – 12:00 oraz o 14:00 – 16:00. W ferie w tych godzinach na pewno spotkasz się z dużym obłożeniem stoku.

Górka Szczęśliwicka wyposażona jest w wysoce wydajny system naśnieżania. Jest on uruchamiany, kiedy temperatury utrzymują się poniżej -4°C. Stok wyposażony jest w 6 armatek śnieżnych, które w zaledwie kilka dni, przy odpowiednich temperaturach są w stanie naśnieżyć cały stok. Niejednokrotnie pokrywa śnieżna była tak duża, że utrzymywała się do kwietnia!

 

Armatki śnieżne umiejscowione na stoku zasilane są wodą, która ze specjalnego zbiornika doprowadzana jest do nich przy pomocy węży przypominających te, które są używane przez straż pożarną.

Armatki wyposażone są w specjalne dysze, które rozpylają wodę pod dużym ciśnieniem. Rozpylona woda zamarza w chłodnym powietrzu w następstwie czego na ziemię spada sztuczny śnieg.

To, czy na ziemię będzie spadać woda czy śnieg wynika z wypadkowej dwóch czynników atmosferycznych – temperatury powietrza oraz jego wilgotności. W Warszawie średnia wilgotność powietrza wynosi ponad 85% co sprawia, że armatek można używać przy temperaturach poniżej -4°C. Co ciekawe, kiedy wilgotność powietrza wynosi poniżej 30% sztuczny śnieg można wytwarzać już od temperatur poniżej 1°C!

Jeżeli chodzi o najmłodsze lata wyznacznikiem tutaj jest stopień rozwoju psychofizycznego naszego dziecka. Najmłodsi kursanci naszej szkoły mają 3 – 4 lata. Kluczowa jest tutaj chęć do nauki, zainteresowanie oraz umiejętność rozumienia oraz powtarzania ruchów pokazywanych dziecku przez instruktora. Najmłodszych uczymy przez zachowanie balansu pomiędzy zdobywaniem umiejętności oraz zabawą. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że kluczem jest utrzymywanie zainteresowania dziecka do dalszej nauki.

 

Z chęcią udzielamy porad na temat tego, jak przygotowywać dziecko do nauki jazdy na nartach.

Prowadzone przez nas szkolenia narciarskie są zgodne ze światowymi normami ISIA. Nasi instruktorzy posiadają pełną wiedzę w zakresie nauki osób w każdej grupie wiekowej oraz o każdym poziomie umiejętności.

Nasze szkolenia są prowadzone tak, aby zachować balans pomiędzy poczuciem bezpieczeństwa kursanta oraz przyswajaniem nowych umiejętności. Instruktorzy dobierają tok szkolenia, ćwiczenia oraz podejście do klienta w sposób indywidualny dla każdej osoby.


Na początkowym etapie nauki poznasz zasady bezpieczeństwa na stoku, nomenklaturę dotyczącą sprzętu, którego będziesz używać oraz nabędziesz kluczowe, podstawowe umiejętności oraz wiedzę. Zaczynamy od zakładania nart i przećwiczenia pozycji podczas poruszania się po płaskiej powierzchni, podchodzenia oraz jazdy. Następnie na stoku o niewielkim nachyleniu będziecie ćwiczyć podchodzenie i pierwsze ślizgi pługiem z kontrolowaniem prędkości po zatrzymanie.

Kolejnym etapem do którego przejdziesz z naszym instruktorem jest nauka jazdy na wyciągu orczykowym. Dzięki temu będziecie mogli ćwiczyć łuki płużne (skręcanie podczas jazdy pługiem) oraz dopracowywać kontrolowane ślizgi pługiem na większej przestrzeni oraz na odcinkach stoku o nieco większym nachyleniu.

Kiedy opanujesz technikę jazdy pługiem będziesz powoli przechodzić do jazdy równoległej – najpierw w skos stoku a następnie do skrętów równoległych. Ten etap wymaga nieco szybszej jazdy i jest wprowadzany wyłącznie u osób, które dobrze panują nad techniką jazdy pługiem. Nasza technika szkolenia zapewnia płynne przechodzenie z jazdy pługiem do jazdy równoległej bez nagłych skoków umiejętności.

Jazda równoległa wymaga od nas więcej techniki oraz koordynacji. Tak naprawdę teraz zaczynasz swoją prawdziwą przygodę z narciarstwem. Tutaj wraz z Twoim instruktorem będziecie mocniej skupiać się na szczegółach, to dzięki nim będziesz w stanie poprawnie wykonywać ewolucje podczas jazdy równoległej. Będziecie uczyć się jazdy ześlizgiem, wykonywania skrętów o różnym promieniu, czy hamowania równoległego. Kiedy opanujesz wyżej wymienione w odpowiednim stopniu zaczniecie uczyć się jazdy na krawędziach!

KITESURFING

Zapraszamy też do naszej szkoły kitesurfingu na Sycylii. Uczymy dorosłych i dzieci, organizujemy tygodniowe wyjazdy połączone ze zwiedzaniem wyspy i szkoleniem kitesurfingowym

KITESURFING

Zapraszamy też do naszej szkoły kitesurfingu na Sycylii. Uczymy dorosłych i dzieci, organizujemy tygodniowe wyjazdy połączone ze zwiedzaniem wyspy i szkoleniem kitesurfingowym.

Największe zalety Warszawskiego stoku.
Call Now Button